360 derece video çekim nasıl yapılır?

360 derece video çekim nasıl yapılır
360 derece çekim özelliğine sahip çok çeşitli kameralar mevcut. Bu kameraları kullanarak profesyonel bir 360 derece video çekim yapabilirsiniz.

360 derece video çekim nasıl yapılır diye daha iyi bir açıklama gerekecek olursa, özellikle tavsiye edebileceğimiz birkaç tane 360 derece kamera var. Bu kameraları kullanarak sorunsuz yüksek çözünürlükte vr görüntü elde edebilirsiniz.
360 derece video çekim yapan kameralar hangileridir?
Insta360 pro – 8K video çekebilen 360 derece kamera
Insta360 One X – 5.7 K video çekebilen 360 derece kamera
Fusion
Nikon Key Mission 4K 360 derece kamera

 

360 drece kamera ile yaptığınız video çekimleri çeşitli montaj programları kullanarak kurgulayabilirsiniz. Her kameranın kendine özgü belirli programları mevcut.
Bu programları kullanarak stitch işlemi yapmanız gerekmektedir.
Stitch işleminin ardından adobe serisi programlarda vr plugin yükleyerek ve güncel versiyon Montaj programlarını kullaranak projelerinize çeşitli özellikler katarak kurgu yapabilirsiniz.

Yapacağınız kurgularla profesyonel export çıkışlar alabilirsiniz.
Unutmayın
Media Encoder ile aldığınız yüksek çözünürlüklü 360 derece videolarda bitrate oranı ne kadar yüksek olursa görsel kaliteside o kadar iyi olacaktır.
Sosyal medyaya da yüklediğiniz zaman en iyi görüntü kalitesiyle kitlelere seyretme imkanı sağlayabilirsiniz.
Çeşitli Sanal VR Gözlüklerle müşterilerinize bu videoları izleme fırsatı sunabilirsiniz.

Yaptığımız profesyonel vr projeleri sizlerle paylaşabilmeyi isteriz.
2004 yılından bugüne kadar var olan pozitifLIFE Prodüksiyon kalitesiyle size profesyonel video çekimi hizmeti veriyoruz.

Elinizdeki 360 derece video görüntülerinin montajı konusunda da sizlere çözümler sunabiliyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 0212 252 41 01 – 0533 525 71 02 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kiralık Kamera Web sitemiz pozitifLIFE Prodüksiyon’un kamera kiralama hizmetidir.