Canon EOS 5D Mark 2 dijital SLR fotoğraf makinesi ile full frame CMOS sensörün gücünü ikiye katlayarak bu gücü nispeten kompakt ve satın alınabilir bir yapıda kullanıcılara sunuyor.kiralik_canon5dmark2

Cihaz HD kalitesinde video görüntü kaydetme fonksiyonu ile fotoğrafseverlere çok daha esnek çekim olanakları sağlıyor. 21.1 megapiksel çözünürlüğe sahip olan Canon EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi 24 x 36 mm CMOS sensöre, DIGIC 4 görüntü işlemciye ve ISO 50 – 25,600 ışık duyarlılığına sahip.


Canon 5D Mark 2’nin Kiralama Paketi
Canon5D Mark 2 Body
Canon 24-105 F4 Lens
2 Canon Pil
2 CF Card 32 GB
1 Card Reader
1 Şarj Aleti
1 Tripod

Günlük Kira Bedeli : 200 TL + KDV
Canon EOS 5D Mark II dSLR kamera
Canon Amerika Tüketici Görüntüleme Ürünleri Grubu Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Yuichi Ishizuka: “Canon EOS 5D Mark II kameranın duyurusu çevresindeki beklentiler bizim beklentilerimizin de ötesine geçti. Yeni EOS 5D Mark II dijital SLR kamerada yer verdiğimiz yenilikçi özelliklerin ve fonksiyonların seviyesinin sadık kullanıcılarımızı ciddi anlamda şaşırtacağına inanıyoruz. Müşterilerimizi bir kez kamerayı deneme şansı bulduklarında inanıyoruz ki bu modeli beklemeye değdiğini düşüneceklerdir.”

21.1 megapiksel CMOS sensör
Canon’un yeni EOS 5D Mark II dijital fotoğraf makinesinin diğer birçok gelişmiş özelliklerinin arasında kendine özgü DIGIC 4 görüntü işlemcisi de bulunuyor. Kameranın analogdan dijitale 14 bit çevirme
işlemini güçlendirirken düzgün renk tonları ve sıra dışı renk geçişleri sağlıyor. Canon EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesinin 24 x 36 mm boyutlarındaki 21.1 megapiksel çözünürlüğe sahip CMOS görüntü algılayıcısı en yüksek JPEG çözünürlüğünde saniyede 3.9 kare seri çekim hızı ile sınırsız sayıda fotoğraf çekimine olanak tanıyor. UDMA CompactFlash kart kullanıldığı takdirdeyse RAW dosya formatında tek bir basımda 14 adet fotoğraf çekilebiliyor.

Full frame CMOS görüntü sensörü
Full frame sensörlü ilk dijital fotoğraf makinesini üreten firma olan Canon EOS 5D Mark II dijital SLR kameranın full frame CMOS sensörünü de kendi geliştirmiş. Canon teknolojisiyle geliştirilen full frame görüntü algılayıcısının ISO ışık duyarlılık değeri 25,600 değerine yükseltilerek orijinal EOS 5D modelinden üç stop daha fazla esneklik sağlanmış.


Canon 5D Mark 2 – LCD ekran

Canon EOS 5D Mark II d-SLR fotoğraf makinesinin 3.0 inç büyüklüğünde ve 920,000 nokta çözünürlüklü Clear View LCD ekranı bulunuyor. EOS 5D modelinin 2.5 inç ekranına kıyasla dört kat daha fazla piksele sahip olan LCD ekran gelişmiş bir görüntü kalitesi sunuyor.

canon24-105

Canon 5D Mark II – HD kalitesinde video kayıt
Canon EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi üstün fotoğraf çekim performansının yanı sıra yüksek kalitede HD video görüntü de kaydedebiliyor. Canon 5D Mark II DSLR kamera 16:9 formatta, 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ve saniyede 30 kare çekim hızı ile Full HD video görüntüleri kaydedebilirken aynı zamanda 4:3 formatta standart TV (SD) kalitesinde de kayıt yapabiliyor.


Canon 5D Mark II – Yeni Yaratıcı Çekim Modu

Yeni tanıtılan Canon EOS 5D Mark II dijital fotoğraf makinesi genel mod kadranında Canon’a özgü “CA” Creative Full Auto (Tam Otomatik Yaratıcı) çekim modu da bulunuyor. Bu çekim modu kullanıcıların diyafram ve çekim hızı gibi değerleri LCD ekran üzerinden ayarlayarak arka planı bulanıklaştırıp
görüntüyü aydınlatıp karartmasına olanak tanıyor.

Canon 5D Mark II ISO değerleri
Geliştirilmiş CMOS görüntü sensörü ve yeni güçlü DIGIC 4 görüntü işlemcisi ile Canon EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi 1/3 adımlarla ilerleyen ISO 100 ile ISO 6400 ışık hassasiyet değerleri sunuyor. Kameranı ayrıca yüksek hız ayarları da bulunuyor. H1 ve H2 olarak adlandırılan bu ayarlar sırasıyla ISO 12,800 ve ISO 25,600 değerlerine ulaşmayı sağlıyor.


Canon EOS 5D Mark II dijital SLR kamera özellikleri

• 21.1 megapiksel CMOS görüntü sensörü
• DIGIC 4 görüntü işlemci
• Saniyede 3.9 kare seri çekim hızı
• 3.0 inç büyüklüğünde ve 920,000 nokta çözünürlüklü Clear View LCD ekranı
• 3 farklı moda sahip Live View canlı ön izleme

• 16:9 formatta, 1920 x 1080 çözünürlükte 30 kare/sn Full HD video kayıt
• İki farklı RAW format: sRAW1 ve sRAW2
• “CA” Creative Full Auto (Tam Otomatik Yaratıcı) çekim modu
• 4 GB kapasiteye kadar kesintisiz video kayıt
• Face Detection Live fonksiyonu
• Auto Lighting Optimizer Teknolojisi
• Silent Shooting (Sessiz Çekim) modu
• Canon EOS Entegre Temizlik Sistemi